Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu sai uue juhi

Aage Õunap
Aage Õunap Autor/allikas: Remo Tõnismäe/ERR

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) uus nõukogu kogunes neljapäeval esimesele koosolekule, kus valiti nõukogu esimeheks Aage Õunap. Nõukogu pikendas uue juhataja ametisse nimetamiseni KÜSK-i pikaajalise juhi Agu Laiuse volitusi.

Õunap ütles, et uus nõukogu jätkab senist teekonda ja annab oma panuse valdkonna edasisse arengusse.

Rahvastikuminister Riina Solmani otsusega nimetati KÜSK-i nõukogusse 27. veebruaril MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap, EELK Diakoonia ja Ühiskonnatöö SA ning Ühiskonnatöö SA juhataja Avo Üprus (aseesimees), Integratsiooni Sihtasutuse juhataja, Eesti Lastekaitse Liidu vanematekogu liige, Maarjamaa Hariduskolleegiumi hoolekogu aseesimees ja Ida-Virumaa ekspert Irene Käosaar ning Avatud Lootuse Fondi juhatuse liige ja koostöö koordinaator ning MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi asutajaliige Viljam Borissenko. 

Lisaks neljale vabaühenduste esindajale on nõukogus ka kolm riigi esindajat – siseministeeriumi, rahandusministeeriumi ning peatselt ka linnade ja valdade liidu esindaja.

Esimesel koosolekul valis uus nõukogu ka uue esimehe ja pikendas KÜSK-i juhataja Agu Laiuse volitusi uue juhataja ametisse nimetamiseni.

Eestis on umbes 22 500 mittetulundusühingut ja sihtasutust. Neist umbes 800 on sihtasutused ning üle 500 usulised ühendused. Usulistest ühendustest enamik kuulub kirikutesse või koguduste liitudesse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: