Karl Soonpää päevik 10. märtsil 1940. aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikontrolör Karl Soonpää kirjutas 80 aastat tagasi, 10. märtsil 1940 oma päevikusse:

10. märts. Lõunal meie pool pr. Raamot, Vesterid ja 3 seltsi ksv! ksv! Pr. Raamot ütleb, et [välisminister Ants] Piipu kavatsetavat valitsusest ära kutsuda – [Jaan] Tõnissoni ja teiste poolt. Köstriga ei konfereeritavat, kuna ta on nüüd usaldusmees.

Paistab, et Raamotid tahaks edasi teha oppositsiooni, mis aga läheb päev-päevalt raskemaks, kuna Köster, Kalbus, osalt Penno on "ära langenud".

Hanesöömisel Zimmermanni pool oli Köster kange oppositsioonimees ja mul tuli talle isegi teravusi öelda, muidugi paistab ta nüüd teistele väejooksikuna. Oleks ta tookord võtnud leppiva seisukoha, nagu mina soovitasin, oleks ka vahest teised kergemini aja nõuetest aru saanud ja kodanluse ühinemine võinud kergemini toime tulla.

Kell 18 läksime Salme Meritsa sünnipäevale. Oli hulgaliselt noort rahvast ja muusikainimesi – Lukk, pr. Lund, prl. Avesson ja Lonny Paigaline. Musitseeriti ja tantsiti palju. Mängisin ka bridge'i – kindral Sternbecki, Imeliku, pr. Stamme ja dir. Kuldverega (+ 14 X 20).

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: