Norstati küsitlus näitab opositsioonile viimase aasta madalaimat toetust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu sügisistungjärgu avaistung
Riigikogu sügisistungjärgu avaistung Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kuigi erakondade reitingute pingerida MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstati küsitluses juhib endiselt suurim opositsioonipartei Reformierakond, siis opositsiooni toetus tervikuna pole pärast mullu 3. märtsil toimunud riigikogu valimisi seni nii madalal tasemel olnud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. veebruarist 9. märtsini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 45,6 protsenti ja opositsioonierakondi 40,3 protsenti vastajatest.

Reformierakonda toetab 31,6 protsenti, Keskerakonda 21,9 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 17,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakond püsib kindlalt esikohal, nende toetus langes nädalaga ühe protsendi võrra ning suurim opositsioonipartei on vähehaaval toetust kaotanud neli nädalat järjest.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,7 protsenti), Eesti 200 (8,3 protsenti) ning Isamaa (6,4 protsenti). SDE möödus reitingutabelis Eesti 200-st ning tõusis taas populaarsuselt neljandaks erakonnaks.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. Uuringu statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: