Naiskodukaitse aitab sadamas, lennujaamas ja bussides välismaalasi teavitada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Naiskodukaitse vabatahtlikud võtavad kolme nädala jooksul Tallinna sadama reisiterminalides, lennujaamas ning Tartu ja Pärnu bussijaamas vastu välismaalt saabuvaid reisijaid, andes tulijatele teavet koroonaviiruse kohta. Samuti mõõdavad vabatahtlikud palavikku, kui termokaamera selle tuvastab.

Naiskodukaitse teeb seda terviseameti abipalvele vastu tulles.

Reede ennelõunase Stockholmi laeva pealt tulijad möödusid kehatemperatuuri mõõdikust D-terminalis. Rootsi huvireisijad praegu viirusel oma plaane muuta ei lase. Mõned rääkisid ERR-ile, et on harjunud Eestit külastama mitu korda aastas ning viirust ei karda.

Naiskodukaitse jälgib kuvaripilti, millel palaviku korral inimkujud värvi muudavad. Sel puhul kraaditakse inimest puutevaba termomeetriga, mis toimib, kui riistapuud väga lähedal hoida.

Palavikus kohalikel paluvad naiskodukaitsjad koju minna ja perearstile helistada. Välismaalastel palutakse seada sammud haiglasse.

"Kõikidel nendel laevadel on saabumise ajal inimesed siin väljas, kes jälgivad reisijate temperatuuri. Loomulikult töötame vahetustega ja kedagi siin üle koormama ei hakka," rääkis naiskodukaitse esinaise asetäitja Helen Allas.

Naiskodukaitse võtab vastu ka Riia, Peterburi ja muude välissihtkohtade vahel liiklevaid busse. Neis jagatakse reisijatele infovoldikuid. Mõned reisijad on end ise abivahenditega varustanud.

Näiteks bussiturist Pavel oli varunud endale maski ja käte desinfitseerija. "Iga kahe tunni tagant steriliseerin käsi, kogu aeg kannan maski. Loodan, et kõik läheb hästi."

Kui aga öise bussiga peaks saabuma reisija, kellel ilmnevad haigusnähud, helistatakse hädaabinumbrile 112 ja antakse oletatavalt haige kiirabile üle, ütles naiskodukaitse instruktor Leane Morist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: