Tartu ei pea riiklikke koroona tõkestamise meetmeid piisavaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu tahab koroonaviiruse piiramiseks karmimaid meetmeid ka eraõiguslikele spordi- ja meelelahutusasutustele ning teenus- ja kaubandusettevõtetele.
Tartu tahab koroonaviiruse piiramiseks karmimaid meetmeid ka eraõiguslikele spordi- ja meelelahutusasutustele ning teenus- ja kaubandusettevõtetele. Autor/allikas: Rein Lillmaa/ERR

Tartu linnavalitsus ei pea riiklikke meetmeid kroonaviiruse tõkestamiseks piisavaks ning plaanib kehtestada linnas karmimad piirangud, kui kriisikomisjon oma soovitusi meelelahutusasutustele, spordisaalidele, kaubanduskeskustele ja riigipiiri kontrollile kategoorilisemaks ei muuda.

Tartu kriisimeeskonna juht, linnapea Urmas Klaas selgitas, et Tartu ettepaneku kohaselt tuleks kehtestada täiendavad piirangud meelelahutuse ja vaba aja teenuste ning ilu- ja isikuteenuste osutamisele ning peatada spordisaalide, muude treeningruumide ja seltsitegevuse ruumide kasutamine sõltumata omandivormist.

Kaubanduskeskused tuleb Tartu ettepanekul sulgeda ning jätta avatuks ainult toidukauplused ja apteegid. Ühistranspordis tuleb kehtestada täiendavad piirangud kaugliinide toimimisele või ühistranspordi kaugliinid sootuks sulgeda. Samuti teeb Tartu ettepaneku sulgeda Eesti riigipiir.

Urmas Klaasi sõnul ei piisa hetkeolukorda hinnates juba rakendatud meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

"Oleme Tartu poolt juba võtnud kasutusele terve rea abinõusid viiruse leviku tõkestamiseks, kuid näeme murelikult, et mitmed meetmed muutuvad kasutuks, sest eraõiguslikus vormis tegutsevad meelelahutusasutused jätkavad oma tegevust. Avatud on spordiklubid, treeningsaalid ja ka laste mängumaad," lisas linnapea.

Tartu linnavalitsuse hinnangul peaksid piirangud olema riigiülesed ja ühetaolised ning lähtuma eesmärgist viia inimeste mittevajalikud otsekontaktid ja liikumised miinimumini.

Sellest johtuvalt on Tartu linnavalitsus otsustanud, et kui valitsus teenuste osutamisele üle riigi piiranguid ei kehtesta, on nad ise sunnitud langetama need otsused Tartu linna haldusterritooriumil.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: