Eluaseme hinnaindeks kasvas seitse protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmete kohaselt tõusis eluaseme hinnaindeks möödunud aastal 2018. aasta keskmisega võrreldes seitse protsenti, korterite hinnad 6,9 protsenti ja majade hinnad 7,3 protsenti.

Korterite hinnad tõusid kõigis kolmes vaadeldavas piirkonnas: Tallinnas 7,4 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 6,4 protsenti ning ülejäänud Eestis 4,9 protsenti, teatas statistikaamet.

Möödunud aasta neljandas kvartalis oli eluaseme hinnaindeksi muutus võrreldes kolmanda kvartaliga 2,9 protsenti, korterite hinnad tõusid 3,3 protsenti ja majade hinnad 1,9 protsenti.

Võrreldes 2018. aasta neljanda kvartaliga oli eluaseme hinnaindeksi muutus 8,2 protsenti, korterite hinnad tõusid 9,2 protsenti ja majade hinnad 5,8 protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab eluaseme soetamiseks kodumajapidamiste tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Seda arvutatakse korterite ning majade kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis eelmisel aastal 5,4 protsenti võrreldes 2018. aasta keskmisega.

Hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta neljandas kvartalis võrreldes kolmanda kvartaliga 1,6 protsenti ja võrreldes 2018. aasta neljanda kvartaliga 7,1 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning muude kulutuste hindade muutust eluaseme soetaja ja kasutajana. Indeksi osad on eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Aastaindeksid arvutatakse nelja kvartali keskmisena.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: