Itaalia teatas 651 uuest viirusesurmast ööpäeva jooksul

{{1584848460000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / ZUMA

Itaalia teatas pühapäeval 651 uuest koroonaviirusega seotud surmast, ohvrite arv tõusis sellega 5476 inimeseni.

Laupäeval anti teada 793 surmajuhtumist.

Uute nakatunute arv tõusis laupäevaga võrreldes 10,4 protsenti, ulatudes nüüd 59 138 inimeseni.

"Tänased näitajad on eilsetest madalamad," ütles Itaalia tsiviilkaitseülem Angelo Borelli pühapäeval. "Ma loodan ja me kõik loodame, et need näitajad langevad lähipäevil veelgi. Kuid me ei kaota valvsust."

Pühapäevased numbrid annavad lootust, et riigi põhjaosas kriisi keskmes oleva Milano ümbruses kehtestatud ranged meetmed võivad hakata vilja kandma.

Samas on intensiivravis olevate inimeste hulk kerkinud esmakordselt üle 3000.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte teatas laupäeval mittehädavajalike tehaste sulgemisest 3. aprillini. Valitsusjuht viitas, et üleriigilisi keelde pikendatakse teadmata arvu nädalate või isegi kuude võrra, kirjutas AFP.

Politsei on määranud Milanos ja selle ümbruskonnas rahatrahvid 206 eurost kuni 5000 euroni inimestele, kes on väljas ilma hea põhjuseta.

"Me ei tohi olla liiga entusiastlikud ega tõlgendada asju liiga palju," ütles valitsuse teaduskomitee ekspert Franco Locatelli. Kuid pühapäevased arvud on "märk, mida me heal meelel tervitame".

"Need arvud on alati küsimus, kas näha klaasi pooltäis või pooltühjana," ütles Lombardia maakonna tervisejuht Giulio Gallera. "Täna on klaas pooltäis. Kuid me ei kuuluta veel võitu."

Meetmed uue koroonaviiruse ohjeldamiseks jõustati Lombardias 8. märtsil, viis päeva hiljem jõustati need ka mujal Itaalias.

Milano ärirajooni ning ümbritsevate linnade meetmed on olnud karmimad kui mujal riigis. Lombardias keelustati laupäeval ka väljas jooksmine.

Pühapäevaste andmete järgi moodustas Lombardia uute nakkusjuhtumite arv kõikidest Itaalia juhtumitest 30,4 protsenti. 8. märtsil moodustasid need 51,6 protsenti kõikidest juhtumitest.

Kui kriisi vältel on regiooni surmajuhtumid moodustanud igapäevaselt umbes kaks kolmandikku kõikidest Itaalia surmajuhtumitest, siis pühapäeval moodustasid need 55,5 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: