Tallinn plaanib Tammsaare pargi ebaõnnestunud pingid välja vahetada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tammsaare pargi pingid.
Tammsaare pargi pingid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linn plaanib mais välja vahetada Tammsaare pargi pingid, mis pargi renoveerimise käigus sinna paigaldati ning ootamatult kiiresti kulusid ja inetuks muutusid. Linna uus juhend ütleb, et kõik tulevikus paigaldatavad peavad olema vastupidavad, inimsõbralikud ja selga toetavad.

Linna plaani kinnitas ajalehele Pealinn abilinnapea Kalle Klandorf.

"Tammsaare pargi pinkidega on omaette lugu, sest seal ostsustati minna erilahendusele, mitte kataloogipinkidele," rääkis Tallinna kommunaalameti inseneriosakonna peaspetsialist Eva Tallo.

"Taheti teha midagi enneolematut, aga ei arhitektidel, disaineritel ega pinkide valmistajatel polnud kogemusi, mida tähendab meie oludes pargipinkide tegemine. Ja kust nad neid kogemusi pididki saama, kui selliseid eritellimusi peaaegu ju pole! Õnnetult läks seegi, et vahe projekteerimise ja teostuse vahel venis väga pikaks."

Tallo sõnul käivad pinkide asjus praegu kohtus tulised vaidlused.

Sügisel valmis Tallinna linnamööbli valiku ja paigutuse juhend. See soovitab näiteks Tammsaare pargis pinkide materjalina kasutatud liimpuitu õues üldse vältida, kuna liitekohad kipuvad päikese ja niiskuse käes pragunema. Tammsaare parki paigutatavad uued pingid vastavad täielikult ka linna juhendile.

"Mõned kasutatavamad pingid viime vana turu poole, neid saab seal veel kasutada küll," rääkis Tallo. "Aga pargiosas Tammsaare kuju ümber vahetame kõik pingid välja."

Pinkide jm linnamööbli paigaldamiseks on tänavuses linnaeelarves 500 000 eurot. Sealhulgas saab täiendava rannainventari Russalka ranna puhkeala, hinnanguliselt 150 000 euro eest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: