Meedia: Davosi majandusfoorumil käib ulatuslik ahistamine ja prostitutsioon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Davos.
Davos. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Ajalehe Times ja telekanali Channel 4 ühise uurimistöö kohaselt satuvad paljud naissoost osalejad Davosi majandusfoorumi ajal rikaste meessoost osalejate rutiinse seksuaalse ahistamise sihtmärkideks. Probleem olevat väidetavalt nii ulatuslik, et foorumi korraldajad kutsusid naisi üles paljudel üritustel üksi mitte osalema.

Igal aastal koguneb Šveitsi suusakuurordisse majandusfoorumile juhtivaid poliitikuid ja ettevõtjaid, kuninglikke päid, heategevusjuhte ja muid tuntud inimesi. Foorumi eesmärgiks on arutleda paljude oluliste probleemidele, sealhulgas on otsitud lahendust soolisele ebavõrdsusele, kirjutab Times.

Rääkimata sellest, et nädal aega kestva majandusfoorumi ajaks saabub kuurortlinna rohkelt prostituute, olevat ürituse puhul tõsiseks probleemiks ka pidev seksuaalne ahistamine.

Peamiselt käib jutt foorumi mitteametlikust osast, sest lisaks konverentsikeskusele, kus toimub ametlik programm ametlike külalistega, tähendab Davosi majandusfoorum ka seda, et linna hotellides, restoranides ja baarides toimub sadu ettevõtete, mõttekodade ja heategevusorganisatsioonide üritusi, kus viibivad nii ametlikud delegaadid kui ka kutset mitte omavad ettevõtjad ja muud huvilised, keda on foorumi ajal linnas umbes 30 000 ringis.

Käesoleva aasta jaanuaris toimunud majandusfoorumi puhul hoiatasidki majandusfoorumi korraldajad naissoost delegaate sellistel mitteametlikel üritustel ähvardavate ohtude eest ning soovitasid vältida õhtusel ajal üksinda liikumist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: