Kriminaalses joobes ja juhiloata mees kihutas Jõhvis 186 km/h ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politsei mõõdab kiirust.
Politsei mõõdab kiirust. Autor/allikas: PPA

Laupäeva pärastlõunal pidas politseipatrull Ida-Virumaal Jõhvi linnas kinni 37-aastase mehe, kes kihutas autoga 186 km/h. Mees oli roolis kriminaalses joobes ning tal pole kunagi olnud juhiluba.

Politsei teostas Tallinna-Narva maanteel liiklusjärelevalvet, kui nägid suurel kiirusel liikuvat sõidukit. Roolis olnud mees eiras peatumismärguannet ja seejärel üritas politsei eest ära põgeneda, teatas Viru ringkonnaprokuratuur.

Politseipatrull järgnes mehele ning pärast mõneminutilist tagaajamist sõiduki roolis olnud mees peatus. Kontrollimisel selgus, et 37-aastane mees juhtis sõiduautot Volvo V50 kriminaalses alkoholijoobes.

Prokuratuuri teatel on märkimisväärne see, et kahtlustataval ei ole kunagi juhtimisõigust olnud, ent lisaks laupäevasele juhtumile juhtis ta ka tänavu 15. veebruaril kella 00.48 ajal samal maanteel sama sõidukit kiirusega 146 km/h ja oli samuti alkoholijoobes.

Kahtlustatav on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas ka mootorsõiduki juhtimise eest joobeseisundis.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listovi sõnul taotles ta mehe vahistamist, kuna selle inimese käitumine on ühiskonnale äärmiselt ohtlik.

"Oma viimastest karistustest ei teinud ta õigeid järeldusi ning lühikese aja jooksul jätkas intensiivselt uute kuritegude toimepanemist" sõnas prokurör.

"Ei tasu loota, et Eesti Vabariigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu oleks kuidagi häiritud korra- ja õiguskaitseorganite töö, mistõttu jääksid kurjategijad karistamata. Just vastupidi, sel raskel ajal oleme seadnud endale prioriteediks tagada avalik kord ja ühiskonna turvalisus. Seetõttu suhtume sellistesse sündmustesse äärmiselt resoluutselt," lisas Listov.

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja Viru maakohtu loal võeti mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: