Norstati uuring: Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna õhupallid.
Keskerakonna õhupallid. Autor/allikas: Ahto Laur

Möödunud nädalal MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat tehtud küsitluse andmetel toetab Reformierakonda 31 protsenti ja Keskerakonda 24,4 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, mis on viimasele kõrgeim toetus pärast aasta tagasi toimunud parlamendivalimisi.

Kuigi Reformierakond jätkab liidrina, on vahe Keskerakonnaga vähenenud 6,6 protsendini ning nii väike pole see pärast eelmisel aasta 3. märtsil toimunud riigikogu valimisi veel olnud, märgivad uuringu tegijad.

Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda toetab 16,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,1 protsenti), Eesti 200 (8 protsenti) ning Isamaa (6 protsenti).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,1 protsenti ja opositsioonierakondi 39,1 protsenti vastajatest. Opositsiooni toetus on langenud kuus nädalat järjest ning pole samuti nii madal pärast valimisi olnud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 26. veebruarist 23. märtsini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. Uuringu statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: