Kohus algatas Baltika saneerimismenetluse

{{1585295820000 | amCalendar}}

Rõivatootja Baltika teatas börsile, et esitas 25. märtsil makseraskuste tõttu Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks ning neljapäeval otsustas kohus menetluse ka alustada.

Baltika teatel avaldab COVID-19 olulist negatiivset mõju Baltika Grupi finantstulemustele ja likviidsusele. Kõige teravamalt on COVID-19 avaldanud senini mõju Baltika Grupi tegevusele Leedus, kus tulenevalt valitsuse korraldustest on alates 16. märtsist suletud kõik kauplused. 27. märtsist on valitsuse otsusega suletud ka kõik kaubanduskeskused Eestis. Lätis on kauplused avatud lühendatud tööajaga nädala sees ja nädalavahetusel suletud.

Täiendavalt on Baltika Grupi finantstulemusi ja likviidsust negatiivselt mõjutanud ka Baltika Grupis toimuvate ümberkorraldustega (peamiselt tootmise lõpetamisega Eestis) seonduvad ühekordsed kulud.

Nimetatud asjaolude koosmõjul on Baltika Grupil tekkinud makseraskused, mis Baltika hinnangul on oma olemuselt ajutised.

Ülaltoodud raskuste ületamiseks taotles Baltika saneerimismenetluse algatamist.

Baltika on seisukohal, et praeguses olukorras on ettevõtte saneerimine parim viis kaitsta Baltika aktsionäride, töötajate, võlausaldajate ja koostööpartnerite õigusi ja huve. Ettevõte usub, et saneerimismenetluse ja selle käigus rakendatavate meetmete tulemusel on võimalik Baltika makseraskused ületada ning taastada ettevõtte likviidsus, parandada kasumlikkust ja tagada ettevõtte jätkusuutlik majandamine.

"Seda toetavad ka Baltika Grupis juba tänaseks tehtud ümberkorraldused ja meetmed ärimudeli parandamiseks, nagu näiteks Eestis tootmistegevuse lõpetamine ja seeläbi tootmiskulude vähendamine ning erinevad muud meetmed püsikulude vähendamiseks," seisab börsiteates.

Töötajaid koondama ei hakata

Baltika tegevjuht Mae Leyrer ütles ERR-ile, et börsiettevõttena nad oma laenude ja võlgade seisu kommenteerida ei saa ega anda ka infot suuremate võlausaldajate kohta.

"Börsiettevõttena peame info avalikustamisel järgima börsi reegleid, mistõttu ei saa kahjuks konkreetseid summasid teile edastada. Saame kinnitada, et Baltika teeb kõik endast oleneva, et jätkata ettevõtte äritegevust viisil, mis hoiab tulevikku vaatavalt meie partnersuhteid. Meie eesmärk on erinevaid saneerimisabinõusid rakendades päästa ettevõte, samal ajal jätkates koostööd oma pikaajaliste ja tugevate partneritega, et üheskoos keerulised ajad ületada," teatas Leyer.

Ta kinnitas, et saneerimisprotsess ei puuduta kuidagi ettevõtte töötajaid.

"Baltikal pole soovi töötajaid koondada, tahame kriisist väljudes jätkata äritegevust tublide ja lojaalsete inimestega. Baltika jätkab igapäevast äritegevust ning sellega paralleelselt alustame juriidilise protsessiga, tagamaks Baltika jätkusuutlik toimimine," ütles Leyer.

Praegusel ajal, mil kauplused on eriolukorra tõttu suletud, on töötajate suhtes kasutusel erinevad ajutised meetmed.

"Oleme rakendunud erinevaid meetmeid, alustades nendest, mis ei kahjusta töötaja sissetulekut ehk regulaarse palgalise puhkuse vormistamine. Kuna poed on suletud ja meie müük on koroonaviirusest tulenevalt drastiliselt langenud, siis peame järgmiseks hindama ka töötajate koormust ning ilmselt vähendama ajutiselt sissetulekut. Kindlasti jälgime riiklikke abipakette ja võimalusi kasutada riikide tuge kriisist väljumiseks," ütles Leyer.

Kui Baltika saneerimine õnnestub edukalt lõpule viia ning ettevõtte makseraskused ületada, on võimalik Baltika tegevusega jätkata ning säilitada hulgaliselt väärtuslike töökohti, lisatakse teates.

Tulenevalt saneerimismenetluse algatamisest tuleb Baltikal koostada saneerimiskava. Kohus määras Baltikale saneerimiskava kohtule kinnitamiseks esitamise tähtajaks 1. juuni 2020.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: