"Suud puhtaks" keskendub ärevuse, hirmu ja teadmatusega toimetulekule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ETV otsesaade "Suud puhtaks" arutleb täna vaimse tervise teemadel eriolukorra ja COVID-19 epideemia tingimustes. Vaatajate küsimused ja arvamused on saate eel (kuni kell 18) oodatud numbril 69 88 954 või aadressil suudpuhtaks@err.ee.

COVID-19 epideemia ja eriolukord on muutnud ulatuslikult meie kõigi igapäevaelu. Suured ja ootamatud muutused tekitavad inimestes alati ärevust ja ebakindlust, kuid praeguse kriisi ajal teeb kohanemise veelgi raskemaks teadmatus tuleviku ees - praegu ei suuda veel keegi öelda, millal ja kuidas kõige keerulisem aeg läbi saab. Ahistavalt mõjuvate füüsiliste liikumispiirangute ja kõikjal varitseva nakkusohu foonil süvendab rahutust teadmatus majandusliku tuleviku pärast, kus ohus on inimeste töökohad ja sissetulekud.

"Suud puhtaks" saade küsib ekspertidelt ja inimestelt, kuidas uue olukorraga kohaneda ja kuidas kaitsta enda ja lähedaste vaimset tervist sunnitult kodus istudes. Kuidas hoida inimlikke kontakte sotsiaalse distantseerumise ajastul ja kuidas tulla toime pideva infovooga tava- ja sotsiaalmeedias?

Otsesaates arutlevad vaimse tervise teemadel kliiniline psühholoog ja neuropsühhofarmakoloogia lektor Kariina Laas, MTÜ Peaasi kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa, SKA ohvriabi talituse juhataja Mari Tikerpuu, Põhja-Eesti regionaalhaigla psühholoog Marko Neeme, näitleja Toomas Tross, nelja lapse ema Liina Pulges, kommunikatsiooniekspert Raul Rebane, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja kriisikomisjoni kommunikatsioonikeskuse staabijuht Siim Kumpas.

Otsesaate ajal on avatud telefoniliin vaajatate küsimusteks ja kommentaarideks. Toimetus ootab teemakohaseid küsimusi, isiklikke kogemusi ja ettepanekuid ka saate eel - kirjuta toimetusele aadressil suudpuhtaks@err.ee või helista automaatvastaja numbril 6988954.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: