Vene politsei pidas kinni haiglasse kaitsevahendeid viinud aktivistid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Arstide liidu juhi vahistamine Vene politsei poolt.
Arstide liidu juhi vahistamine Vene politsei poolt. Autor/allikas: Video stoppkaader

Vene politsei pidas neljapäeval kinni arstide liidu aktivistid, kes püüdsid viia haiglasse kaitsevahendeid olukorras, kus valitseb puudus nii näomaskidest kui kaitseriietusest.

Arstide liidu liikmed, keda toetas opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi, alustasid sel nädalal rahakogumise kampaaniaga, et osta hädas olevatele haiglatele kaitsevahendeid.

Neljapäeval sõitsid arstide liidu juht Anastassia Vassiljeva ja grupp aktiviste Novgorodi piirkonna haiglasse, Moskvast 400 kilomeetrit edelasse, kaasas esimene partii maske, kindaid, kaitseülikondi ja kaitseprille.

Politsei pidas nad maanteel kinni ning tegi trahvi liikumispiirangute rikkumise eest. Nad jõudsid küll haiglasse ja said varustuse üle anda, kuid siis peeti Vassiljeva uuesti kinni, väidetavalt politsei käsu eiramise eest.

Salvestus kinnipidamisest, mille aktivistid Twitterisse postitasid näitab, kuidas kümme politseinikku on kogunenud ümber Vassiljeva ning kaks neist lohistavad teda politseijaoskonda.

Navalnõi postitas video uuesti Twitterisse neljapäeva õhtul, öeldes: "Miks nad seda inimest ahistavad, kas seepärast, et ta viis arstidele näomaske"? Reedel hommikul oli Vassiljeva endiselt Novgorodi politseis.

Venemaa teatas reedel 4149 koroonaviirusega nakatunust, kusjuures tõus oli ööpäevaga 601 juhtumit. Kuigi valitsuse kinnitusel on Vene tervishoiusüsteem epideemiaga tegelemiseks täiesti valmis, kurdavad arstid ja haiglad üle kogu riigi kaitseriietuse ja meditsiinivarustuse vähesuse üle.

Arstide liidust on saanud üks Kremli viirusepuhanguga tegelemise tugevamaid kriitikuid, süüdistades võime selle suuruse alahindamises ning sundides meedikuid tööle ilma piisavate kaitsevahenditeta. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: