Riigisekretär kuulutas välja konkursi riigiarhivaari ametikohale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Pirsko on töötanud riigiarhivaarina aastast 2000.
Priit Pirsko on töötanud riigiarhivaarina aastast 2000. Autor/allikas: Riigikantselei

Riigisekretär kuulutas välja avaliku konkursi riigiarhivaari ametikoha täitmiseks, kelle ülesanne on rahvusarhiivi juhtimine.

Viimased 20 aastat on töötanud riigiarhivaarina Priit Pirsko. Riigiarhivaari, nagu teiste avaliku teenistuse tippjuhtide teenistustähtaeg on viis aastat, mille järel saab ta soovi korral uuesti kandideerida. 

Lisaks rahvusrahiivi juhtimisele on riigiarhivaari ülesanne arhiivindusvaldkonna (arhivaalide kogumine, säilitamine ja neile juurdepääsu võimaldamine) kujundamine, arendamine ja elluviimine.

Riigiarhiivi lähiaastate prioriteedid on arhiiviväärtusliku digitaalse teabe kogumine ja digitaalsele arhiiviainesele juurdepääsu tagamine, kultuuripärandi digiteerimise tegevuskava (2018–2023) raames teostatavate dokumendi-, foto- ja filmipärandi digiteerimisprojektide läbiviimine, arhiiviteabele tugineva arhiivipedagoogilise tegevuse edendamine ning rahvusarhiivi Tallinna keskuse rajamine.

Kandideerimistaotlus tuleb esitada hiljemalt 25. mail tippjuhtide valikukomisjonile.

Lähemalt saab konkursist lugeda siit.

Rahvusarhiiv on Eesti arhiivinduse keskus üksustega Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Valgas. Rahvusarhiivi põhiülesanne on tagada ühiskonna kirjaliku mälu säilimine ja kasutatavus tänastele ja tulevastele põlvkondadele. Ühtlasi kindlustab arhiiv autentsete dokumentide hoidmise kaudu kodanike põhiõiguste ja -kohustuste kaitse ning demokraatliku riigi läbipaistvuse.

Rahvusarhiivi kogud hõlmavad:

- ca 10 miljonit arhivaali (vanim 1240. aastast);
- enam kui 20 miljonit digitaalkujutist veebis (ca 2,5 protsenti kogudest);
- 9,5 miljonit meetrit filmijäädvustusi (vanimad 1908. aastast);
- enam kui pool miljonit fotot (vanimad 19. sajandist);
- enam kui 150 000 kaarti (vanim 17. sajandi esimesest poolest);
- teadaolevalt 2200 pitserit;
- ca 1500 pärgamentdokumenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: