Prantsuse konkurentsiamet otsustas Google'i vaidluses meedia kasuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Google.
Google. Autor/allikas: ERR

USA tehnoloogiafirma Google peab hakkama maksma meediafirmadele, kui tahab nende sisu näidata, teatas neljapäeval Prantsuse konkurentsiamet oma otsuses.

Google'il tuleb kolme kuu jooksul viia läbi heas usus kõnelused kaitstud sisu kasutamise eest tasustamise üle, teatas konkurentsiamet.

Määrus näeb ette, et kõnelused viivad sisuliselt tasustamise ettepanekuni Google'ilt, mida tuleb jõustada tagasiulatuvalt 2019. aasta oktoobrini, kui Prantsusmaast sai esimene riik, mis ratifitseeris Euroopa Liidu uue digitaalse autoriõiguse seaduse.

Prantsusmaast sai EL-i esimene riik, mis jõustas bloki autoriõiguste reformi. Seaduse eesmärk on tagada, et meediafirmadele makstakse nende loomingu eest, mida näidatakse Google'is, Facebookis ja teiste reklaamiturul domineerivate veebihiidude lehekülgedel, teatas AFP.

Uued reeglid näevad ette "autoriõigusega kaasnevaid õigusi", mille alusel peavad veebiplatvormid maksma meediale tasu uudislugude eest, millele platvorm lingib ja millest ta katkendi avaldab.

Google ütleb, et näitab otsingutulemustes artikleid, pilte ja videoid ainult siis, kui meediafirmad lubavad neid kasutada tasuta. Juhul kui nad keelduvad seda tasuta näitamast, kuvatakse otsingutulemustes ainult pealkirja ja linki. See tähendaks väljaannete jaoks aga pea kindlasti nähtavuse ja reklaamitulu vähenemist.

Prantsuse uudisteagentuur AFP oli üks Google'i vastu konkurentsiametisse kaebuse esitanud meediafirmadest.

Konkurentsiamet teatas neljapäeval, et "Google'i käitumismall... kujutab endast tõenäoliselt domineeriva positsiooni kuritarvitamist ja põhjustab tõsist ja vahetut kahju meediasektorile."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: