Tallinn vähendab välisvalgustuse põlemisaega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Õhtu Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Aime Pae

Tallinnas lühendatakse kolmpäevast alates tänavavalgustuse põlemisaega, mistõttu lülitatakse linnas õhtuti välisvalgustus sisse veidi hiljem ja hommikuti pisut varem välja.

15. aprillist kuni 31. maini toimub sisselülitamine igapäevaselt õhtuti 15 minutit hiljem ja hommikuti 15 minutit varem.

1. juunist kuni 31. juulini süttivad tänavalambid Tallinnas õhtuti üks tund hiljem ja hommikuti kustuvad tund aega varem ning 1. augustist kuni aasta lõpuni toimub varasem väljalülitamine õhtul 15 minutit hiljem ja hommikul 15 minutit varem.

Tänavavalgustuse põlemise aja lühendamisega säästab Tallinn tänavu ligi 300 000 eurot, teatas linnavalitsus.

Abilinnapea Kalle Klandorf põhjendas muutust üleriigilise eriolukorraga ning liikumis- ja tegutsemispiirangutega. Teiseks põhjuseks tõi ta suurema leedvalgustite osakaalu Tallinna tänavavalgustuses.

"Kuna Tallinna tänavavalgustuses on suurenenud leedvalgustite osakaal, siis on ka seeläbi võimalik valgustuse põlemiseaega vähendada. Seda põhjusel, et leedvalgustid tagavad sisse lülitudes koheselt sajaprotsendilise valgusvoo, samas kui vanematel naatriumvalgustitel võtab täisvõimsuse saavutamine minuteid," selgitas Klandorf.

Linn konsulteeris enne otsuse tegemist ka politsei- ja piirivalveametiga (PPA).

PPA Põhja prefekt Kristian Jaani sõnul on suvisel ajal Eestis looduslikku valgust piisavalt ja sel perioodil valgustuse piiramine turvatunnet ei mõjuta.

"Aga hoiame kindlasti võimalikel trendidel silma peal. Tallinn on turvaline linn ja inimesed ei pea muret tundma, kus ja millal liikuda," ütles Jaani.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: