G20 nõustus võlaleevendusega vaestele riikidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saksamaa rahandusminister Olaf Scholz G20 videokonverentsi algust ootamas.
Saksamaa rahandusminister Olaf Scholz G20 videokonverentsi algust ootamas. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Majandusühenduse G20 liidrid otsustasid kolmapäeval toetada võlaleevendust maailma vaeseimatele riikidele, mis püüavad toime tulla koroonapandeemiast tingitud majandusraskustega.

Üheksateistkümne jõuka riigi ja EL-i esinduse otsus puudutab esialgu neid maid, kes seda paluvad, vahendas BNS.

"Toetame tähtajaliselt laenumaksete peatamist kõige vaesematele riikidele, kes paluvad makseraskuste tõttu edasilükkamist," ütlesid G20 rahandusministrid ja keskpankurid kommünikees pärast videokonverentsi. "Selles algatuses osalevad kõik ametlikud kahepoolsed kreeditorid."

Saudi Araabia esindaja sõnul peatatakse võlamaksed vähemalt aastaks.

G20 kutsus algatusega liituma ka erasektori võlausaldajaid, kes tegutsevad läbi rahvusvahelise finantsasutuste ühenduse (IIF), algatusega liituma.

G20 kinnitas möödunud kuul, et tahavad lahendada vaesemate riikide võlaküsimust ja anda abi pandeemiast mõjutatud tärkavatele majandustele.

IMF kiitis esmaspäeval heaks kuue kuu pikkuse laenumaksete peatamise 25 riigile, mis asuvad peamiselt Aafrikas. Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire kuulutas varem, et G20 riigid ja Pariisi Klubi võlausaldajad on nõustunud aasta pikkuse võlamaksete moratooriumiga vaestele riikidele. 

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: