Haiglaravil olijate arv veidi langes, ööpäevaga suri kaks inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonatestid
Koroonatestid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Terviseameti teatel vajas reede hommikuse seisuga koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Viimase ööpäevaga suri kaks inimest.

Haiglaravil oli reede hommikul 129 inimest, mida on kaheksa võrra vähem kui neljapäeval ja 18 võrra vähem kui kolmapäeval.

Haiglatest on väljakirjutatud 145 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 91-aastane naine ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ravil olnud 77-aastane mees. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 38 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1576 COVID-19 viiruse testi, millest 1,6 protsenti ehk 25 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 37 594 uut testi, nendest 1459 ehk 3,9 protsenti on osutunud positiivseks.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (üheksa) ja Saaremaal (kuus). Järgnesid Tartumaa ja Ida-Virumaa, milles oli neli uut positiivset testi.

Reede hommikuse seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11 protsenti), järgnevad vanusegrupp 45-49 (10 protsenti) ja vanusegrupp 50-54 (10 protsenti).

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata koroonakaardilt

Terviseamet tuletab meelde, et SARS-cov-2 viirus levib ka neile, kes riskirühma ei kuulu. Ligi kolmandiku viimase ööpäeva positiivsetest testidest andsid inimesed vanuses 20-29, 16. aprillil moodustasid enam kui veerand positiivsetest vanuserühma 15-24 eluaastat kuuluvad testitud. Seega on kõigil inimestel väga oluline vältida kontakte ja jälgida hügieenireegleid.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: