Haiglaravil olijate arv langes veel pisut, positiivseid koroonaproove lisandus 53 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1587197340000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2018 COVID-19 viiruse testi, millest 2,6 protsenti ehk 53 proovi osutusid positiivseks. Võrreldes päev varasemaga on haiglas seitse inimest vähem ning surmajuhte ei lisandunud, teatas terviseamet.

Laupäeva hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 122 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 162 inimest. Uusi surmajuhte ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 38 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (33). Saaremaal, Tartumaal ja Pärnumaal lisandus kõigis neli positiivset testi. Ida-Virumaa, Hiiumaal, Raplamaal ja Viljandimaal lisandus üks positiivne tulemus. Neli positiivset tulemust olid määratlemata elukohaga.

Harjumaal ööpäevaga lisandunud nakatunute suure arvu kohta päriti aru ka keskpäevasel ametkondade pressikonverentsil, kus seda kommenteeris kriisistaabi meditsiinijuht ja PERH-i erakorralise meditsiini ülemarst-keskuse juhataja dr Arkadi Popov.

Konkreetsete kollete kohta Harjumaal Popovi sõnul praegu andmed puuduvad. "Lihtsalt inimesed, kellelt erinevatest piirkondadest tulid positiivsed testid ja me ei räägi siin väga suurest inimeste arvust korraga," ütles Popov, rõhutades, et Tallinna linn ja Harjumaa on populatsiooni osas suur ala ja protsentuaalselt ei ole uute nakatunute hulk tema sõnul väga suur.

"See on ikkagi seotud sellega, et epideemia ei ole taandunud," ütles Popov.

Terviseamet selgitas hiljem veel, et Harjumaal on olnud peamiselt tegemist peresiseste nakatumistega. Haiguskolletest saab endiselt rääkida Saaremaa, Võrumaa ja sellest nädalast ka Tartu puhul.

Praeguseks on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11 protsenti), järgnevad vanusegrupp 45-49 (10 protsenti) ja vanusegrupp 50-54 (10 protsenti).

Kokku on Eestis nüüdseks tehtud 39 605 uut testi, nendest 1512 ehk 3,8 protsenti on osutunud positiivseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: