E-Piim asutas Läti piimandusühistuga Piena Celš rahvusvahelise piimaühistu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joonis E-Piima Paidesse rajatavast uuest piimatööstusest.
Joonis E-Piima Paidesse rajatavast uuest piimatööstusest. Autor/allikas: E-Piim

E-Piim asutas Läti piimandusühistuga Piena Celš rahvusvahelise piimaühistu SCE E-Piim, mis opereerib 450 tonni toorpiimaga päevas, kirjutab Maaleht.

"Läti on meile ju nii lähedal, lähim Läti piimatootja asub Põltsamaa meiereist 160 km kaugusel, me siin Eestis veame veel kaugemalt piima," rääkis ajalehele E-Piima juhataja Jaanus Murakas.

Uue nime ja sisuga piimandusühistu SCE (Societas Cooperativa) E-Piim registreeriti tänavu 27. veebruaril. SCE E-Piim on nüüd üleeuroopaline ühistu ja ainulaadne Baltimaades, sest varem pole meil piiriüleseid ühistuid loodud.

"E-Piim on ühinenud üle riigipiiride täpselt sama EL-i seaduse järgi, nagu on ühinenud Rootsi ja Taani piimaühistud, Saksa-Hollandi piimaühistud või mitmed tomati- ja oliiviühistud Itaalias, Hispaanias ja Prantsusmaal," ütles E-Piima juhataja.

SCE E-Piim ühendab umbes 150 Eesti ja 50 Läti tootjat ning varub päevas ca 400–450 tonni toorpiima. Piim töödeldakse neljas tööstuses: Põltsamaa meiereis, Järva-Jaani meiereis, Türil asuvas AS-i Dessert tehases ja Lätis Jaunpilsi meiereis.

Piiriüles ühistu aastaseks müügikäibeks kujuneb umbes 75 miljonit eurot.

Eesmärk on hõivata toodetega üha rohkem Baltimaade turust ja rajada Paidessse uusima tehnoloogiaga piimatööstus. Uue tööstuse ehitusse investeeritakse 100 miljonit eurot, et hakata seal töötlema mõlema riigi talumeeste toodangut.

Allikas: Maaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: