Kohus saatis päästeametniku tapnud mehe pikaks ajaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tapmispaik Kuressaares Autor/allikas: Margus Muld

Pärnu maakohus mõistis neljapäeval päästeametnik Sulev Kallavuse tapnud mehe pikaks ajaks vangi.

Kohus leidis, et 34-aastase Jaan Palu süü tapmises, raskete kehavigastuste tekitamises ning narkoaine ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises on tõendatud ning mõistis talle koos varasema kandmata karistuse liitmisega kokku 15-aastase vanglakaristuse.

Kohus mõistis Palult välja kannatanu varalise nõude 3642 eurot ja mittevaralise kahju nõude 20 000 eurot ja ühe teise kannatanu varalise ja mittevaralise kahju nõude 10 234,84 eurot. Palu peab menetluskuludena tasuma 22 071,40 eurot ning maksma kannatanu lepingulise esindaja tasu 8494,40 eurot. 

"Viisteist aastat on maksimumkaristus, mida nende paragrahvide eest kokku mõista oli võimalik," ütles kohtunik Kristel Pedassaar, kes koos kahe rahvakohtunikuga Jaan Palule karistuse määras. 

Kohus võttis karistuse määramisel arvesse nii Jaan Palu eelnevaid karistusi, kui ka kergendava asjaoluna teiste kuriteoepisoodide tunnistamist. Tapmist Jaan Palu omaks ei võtnud. 

Kokkuvõtvalt leidis kohus, et Palu süü on leidnud tõendamist nii isikuliste, kui ka kirjalike tõenditega, mida uuritud kohtuistungil. 

Jaan Palu kaitsja Sandra Sepp on edastanud kohtule ka juba teate sooviga kasutada apellatsiooniõigust. Motiveeritud kohtuotsus valmib 30. aprillil.

Süüdistuse järgi tekkis 52-aastasel Sulev Kallavusel Jaan Paluga 2018. aasta 8. detsembri öösel Kuressaare kesklinnas Royal Gentlemen's Clubi juures klubi akna lõhkumise pärast sõnavahetus. Tüli käigus pussitas Palu Kallavust neli korda, mistõttu too suri.

Politsei võttis Palu kinni samal hommikul ning prokuröri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: