Rahanduskomisjon peab lisaeelarve arutamiseks kaks videoistungit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tühi linn. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu rahanduskomisjon peab esmaspäeval kaks videoistungit, kus vaadatakse läbi lisaeelarvega kavandatud toetusmeetmed ja nende rakendamise tingimused.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul on lisaeelarve kaudu toetusteks eraldatavate vahendite maht suur, mistõttu tuleb tagada, et vahendite kasutamine ja eraldamine oleks selge, läbipaistev ja võrdsetel alustel ning avalikkusele ka arusaadav.

"Samuti peab olema kindel, et vahendeid kasutatakse just lisaeelarvega ette nähtud eesmärgil ja ulatuses," ütles Kokk. Ta selgitas, et riik soovib aidata isikuid, kes on olnud maksukuulekad.

"Seetõttu makstakse toetust üksnes juhul, kui taotlejal puuduvad riiklike maksude maksuvõlad enne 2020. aasta 12. märtsi või on need ajatatud. Samuti ei tohi taotlejal olla tähtajaks esitamata maksudeklaratsioone ega majandusaasta aruanded."

Kokk märkis, et komisjoni istungil vaadatakse üle kõik erinevate meetmete tingimused. Meetmete paketi avalikustas valitsus reedel.

Lisaeelarve näeb ette rahalised vahendid eriolukorraga kaasnevate COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud kriisi ja sellest tuleneva eriolukorra mõju leevendamiseks.

Rahanduskomisjoni videoistungile on kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (Keskerakond) ja rahandusminister Martin Helme (EKRE).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: