Kell 20 "Suud puhtaks": kas kanda maski või mitte? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ETV otsesaade "Suud puhtaks" arutleb täna maskide kandmise üle ja ootab kaasa rääkima taas ka vaatajaid. Kuni kella 18-ni on küsimused ja arvamused oodatud automaatvastaja numbril 69 88 954 või aadressil suudpuhtaks@err.ee.

Koroonapandeemia ja eriolukorra ajal on üks enim vaidlusi tekitanud teema maskide kandmine, mida on epideemia algusest peale saatnud vastuolulised sõnumid. Kriisi algul domineeris inforuumi Maailma Terviseorgansatsiooni ja terviseameti positsioon, et maske on tarvis tervishoius ja mujal eesliinil, tavainimestel pole maske kanda mõtet.

Nüüdseks on Eestis sõnumid muutunud. Ühiskonnas kõlab üha tugevamalt arvamus, et maskidest on kasu. Peaminister on öelnud, et maskide kandmisest võiks saada uus sotsiaalne norm. Üks minister on pannud valitsuse lauale ettepaneku muuta maskid avalikes suletud ruumides kohustuslikuks. Eesti poleks siin esimene, sest Euroopas on mitu riiki, mis on juba muutnud maskid piiratud ulatuses kohustuslikuks ning hakanud valitult ka maske tasuta jagama.

"Suud puhtaks" arutleb täna ekspertide ja televaatajatega maskide üle ja küsib muu hulgas, kas maskide kandmine tuleks teha kohustuslikuks? Mida üldse tähendab maskikandmise muutmine sotsiaalseks normiks? Kas, kes, millal ja kuidas peab kandma maski, et sellest kõigile kasu oleks?

Teema üle arutlevad materjaliteadlane, ettevõtja ja poliitik Marek Strandberg, riigihalduse minister Jaak Aab, Eesti Arstide Liidu president Jaan Sütt, ITK infektsioonikontrolliõde Signe Juhkam, TÜ meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar, WHO esinduse Eestis juht Marge Reinap, perearst Piret Rospu ja Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür.

"Suud puhtaks" alustab ETVs kell 20. Otsesaate ajal on avatud telefoniliin vaatajate küsimusteks ja kommentaarideks. Toimetus ootab teemakohaseid küsimusi, isiklikke kogemusi ja ettepanekuid ka saate eel (kuni kell 18) aadressil suudpuhtaks@err.ee või automaatvastaja numbril 6988954.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: