Jaekaubanduse müügitulu kasvas märtsis neli protsenti 630 miljoni euroni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Silt Apothekas, mis teatab, et maske ei ole Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu märtsis 630 miljonit eurot. See suurenes võrreldes 2019. aasta märtsiga püsivhindades neli protsenti.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv märtsis aeglustus. Kui veebruaris suurenes nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 13 protsenti, siis märtsis oli kasv kuus protsenti, teatas statistikaamet.

Enim suurenes müük apteekides ja kosmeetikatarvete ning muudes spetsialiseeritud kauplustes. Mõlemal tegevusalal oli kasv 30 protsenti.

Müügitulu suurenes veel posti või interneti kaudu tooteid müüvates kauplustes ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Müügitulu vähenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 43 protsenti tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 21 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad.

Samuti kahanes müügitulu 10 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi, näiteks kioskites, turgudel ja otsemüügil.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes kaheksa protsenti. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga vähenes 13 protsenti.

Veebruariga võrreldes suurenes märtsis jaekaubandusettevõtete müügitulu 10 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes kolm protsenti.

Selle aasta esimese kolme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes viis protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: