Ekspress Grupi kvartalikahjum kasvas 21 protsenti 740 000 euroni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ajalehed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Ekspress Grupi esimese kvartali puhaskahjumiks kujunes 740 000 eurot, mida on võrreldes 2019. aasta sama perioodiga 130 000 eurot ehk 21 protsenti enam.

Esimese kvartali müügitulu ulatus 15,7 miljoni euroni, mida on võrreldes 2019. aasta sama perioodiga 400 000 eurot eurot ehk kaks protsenti enam, teatas Ekspress Grupp börsile.

Esimese kvartali lõpuks moodustasid digitaalsed tulud 65 protsenti kontserni meediasegmendi müügituludest ning näitasid seitsmeprotsendilist kasvu võrreldes eelmise aastaga.

Digitellimuste arv kasvas esimeses kvartalis Eestis 11 protsenti ja Lätis 61 protsenti - kokku 54 000 tellijani.

Kontsern sai olulise tagasilöögi märtsi keskpaigas, kui Balti riigid kehtestasid eriolukorra koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Juhatus näeb, et viirusega kaasneva majanduskriisi mõjud saavad olema kontsernile olulised eeskätt teises ja kolmandas kvartalis ning sõltuvad eriolukorra pikkusest ja seatud piirangute sisust.

Piirangutest tulenevate mõjude suhtes on kõige haavatavamad kontserni meediaettevõtted, eriti välimeedia, ning piletimüügi platvorm Lätis.

Kontsern on taotlemas erinevaid riiklikke abimeetmeid, et leevendada eriolukorra mõju kontserni ettevõtetele raskeks kujunevas teises kvartalis.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: