Otse kell 13.15: riigieelarve erikomisjon arutab ministritega majanduse olukorda

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäeval avalikul istungil rahandusminister Martin Helme (EKRE) ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemiga (EKRE) majanduse ja riigirahanduse olukorda. Kell 13.15 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Lisaks ministritele on istungile kutsutud riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi (Reformierakond) sõnul on majanduse toetamine käivitunud loodetust aeglasemalt, kuigi kriisi alguses valitses konsensus, et tarvis on kiireid ja täpseid abinõusid.

"Töötukassa ja Haigekassa puhul on probleem peamiselt selles, kui kaua saab praegustel tingimustel rahastamist jätkata. Ettevõtluse krediteerimisel, vastupidi, kas see soovitud moel käivitub," ütles Ligi.

Ligi sõnul võiks arvata, et majanduse elavdamisel langevad valitsuse, krediidi andjate ja ettevõtete vahel huvid kokku ning raha on majandusse jõudmas. "Seda pole juhtunud ja meetmed reedavad pigem tahet tingimusi poliitiliselt dikteerida kui teha koostööd turuosaliste ja ekspertidega," nentis Ligi, kelle sõnul komisjon küsib ministritelt selgitusi ja värskeimaid fakte.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: