Riik maksab hambaarstidele kinni 10 000 isikukaitsekomplekti vältimatuks raviks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hambaarst.
Hambaarst. Autor/allikas: Darko Stojanovic/Pixabay

Terviseamet jagas hambakliinikutele vältimatu ravi jaoks kokku 10 000 komplekti isikukaitsevahendeid. Ühe patsiendi raviks vajalikule kaitsevarustusele kulub haigekassa hinnangul 20-41 eurot, mille plaanilise ravi patsiendid peavad lisakuluna tasuma oma taskust.

Haigekassa hüvitab isikukaitsevahendite kasutamise laste hambaravis ja haigekassa rahastusel ortodontia teenuste, vältimatu abi, puudega inimeste hambaravi ja hambaravihüvitise visiitide korral ning seda vaid haigekassa lepingupartnerite juures.

Terviseamet eraldas aprillis hambaravi teenuseosutajatele 10 000 respiraatorit, kaitsemütsi ja kaitseülikonda.

"Kui teenus ei ole haigekassa hinnakirjas ehk on tasuline või inimene on oma hüvitise juba ära kasutanud, võib kliinik temalt siiski isikukaitsevahendite eest lisatasu küsida," ütles haigekassa kommunikatsioonispetsialist Vivika Tamra ERR-ile.

Tamra sõnul kompenseerib haigekassa kaitsevahendeid ainult lepingu raames esitatud raviarvete alusel, mille tõendamiseks esitab hambakliinik soetamise maksumusega arved.

Plaaniline hambaravi peatati eriolukorra alguses ning on nüüd tasapisi taastumas. Kuna plaanilisele protseduurile pole võimalik minna, on ka vältimatu hambaravi visiitide arv hüppeliselt kasvanud.

Haigekassa andmetel osutati vältimatu hambaravi teenust möödunud aasta märtsis ja aprillis ligi 4000 korral, sel aastal aga lausa 10 000 korral.

Haigekassa kalkulatsioonide kohaselt kulub ühe kliendi teenindamiseks vajalikule kaitsevarustusele umbes 20-41 eurot. "Täpne lisakulu sõltub hambakliinikust ja sellest, kui paljud töötajad teenuseosutamise ajal kaitsevahendeid vajavad," lisas Tamra.

Hambaarsti isikukaitsevahendite hulka kuuluvad eriolukorra ajal kaitseülikond, respiraatormask, operatsioonimüts, visiir, ühekordsed prillid, kindad, kilesussid ja desinfitseerimisvahendid. Isikukaitsevahendeid peavad eriolukorras kandma kandma nii arstid kui õed, aga ka ülejäänud kliiniku töötajad, näiteks administraator.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: