Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1659 haigust COVID-19 põhjustava viiruse testi, millest kaheksa ehk 0,5 protsenti osutusid positiivseks. Haiglaravil olijate arv vähenes päev varasemaga võrreldes seitsme inimese võrra ning surmajuhtumeid ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus viis positiivset testi tulemust Harju maakonda (nendest neli Tallinnasse), üks Lääne maakonda ja üks Tartu maakonda. Ühe positiivse testi tulemuse saanud isiku elukoht ei ole teada ning on väljaselgitamisel, teatas terviseamet.

5. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 70 inimest, neist kuus on juhitaval hingamisel. Praeguseks on haiglast koju saadetud 254 inimest, lõpetatud 261 haigusjuhtumit.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 55 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud 57 423 esmast testi, nendest 1711 ehk kolm protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Seoses esmaspäeval tehtud algandmete andmekvaliteedist tulenevate vigade parandamisega muutus lõpetatud haigusjuhtumite arv. Esmaspäeval avaldatud statistikas oli 259 lõpetatud haigusjuhtumit, pärast vigade parandusi on korrektne number 253 lõpetatud haigusjuhtumit. Inimeste arv ei muutunud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: