Kaks Viimsi valla sotsi liituvad Keskerakonnaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1588665720000 | amCalendar}}
Foto: Viimsi VV

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja vallavolikogu liige Raimo Tann liituvad Keskerakonnaga. Ka Urve Palo lahkub sotsiaaldemokraatide fraktsioonist ning asub parteituna volikogus toetama Keskerakonda.

Tanni ja Palo lahkumisega lakkab koalitsiooni kuulunud sotside fraktsioon volikogus olemast. See tähendab, et poliitiline muudatus nõuab koalitsioonileppe ümbertegemist, ütles Vaikla, ning lisas, et suuri muutusi leppes pole plaanis.

""Prioriteedid on jätkuvalt kvaliteetne ja mitmekülgne haridusvõrk, tasemel vabaaja veetmise võimalused ning toetav sotsiaalhoolekandesüsteem, mis on eriti oluline just praeguses eriolukorras," ütles Vaikla.

Vaikla põhjendas üleminekut sotsiaaldemokraatide viimase aasta paigalseisuga ning nimetas pressiteates Keskerakonda "tulevikku vaatavaks ja elujõuliseks" erakonnaks. "Pealegi on sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna väärtused ning põhimõtted üsna sarnased," lisas ta.

Tann ütles, et teda veensid Keskerakonnaga liituma kohtumised erakonna eestvedajatega. "Nüüd teenib üks erakond nii riiki, Tallinna linna kui ka Viimsi valda," lisas Tann.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonist lahkub ka Urve Palo, kes jätkab Viimsi vallavolikogus parteituna Keskerakonna toetamist, teatas Keskerakond.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid märkis, et Viimsi vald saab nüüd teha senisest tõhusamat koostööd Tallinna linna ja vabariigi valitsusega.

Läänemets: see tuli üllatusena

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) aseesimees Lauri Läänemets ütles, et koostöö Annika Vaikla ja Raimo Tanniga oli seni igati hea ning märke probleemidest meil üleval ei olnud. "Võib öelda, et tuli üllatusena meie kõigi jaoks," märkis ta.

Läänemetsa jaoks jäi arusaamatuks Vaikla põhjendus, et SDE ja Kaskerakonna väärtused ja põhimõtted on sarnased.

"Kui öelda, et sotsiaaldemokraatia on jätkuvalt hingelähedane, siis pean siinkohal tegema paranduse – tänane Keskerakond ei ole sotsiaaldemokraatlik. Meil on väga erinevad nägemused õiguse ja demokraatia küsimustes," lausus Läänemets.

Saarts: enne valimisi on muudatused võimuliitudes tavalised

Politoloog Tõnis Saarts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et muudatusi omavalitsuste võimuliitudes põhjustavad nii meeleolud kohalikus poliitikas kui ka lähenevad kohalikud valimised.

"See on loomulik. See on alati niiviisi olnud ja kui parteid ei valmistuks nendeks, siis tekiks pigem küsimus, kas midagi väga tõsist on Eesti demokraatiaga lahti," ütles Saarts.

Kohalikud valimised on järgmise aasta sügisel.

Toimetaja: Marko Tooming, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: