Riik plaanib suurendada Operaili aktsiakapitali 22 miljoni võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Operaili kaubarong
Operaili kaubarong

Valitsus plaanib suurendada riigile kuuluva raudtee- ja logistikafirma Operail aktsiakapitali 21,9 miljoni euro võrra, et finantseerida ettevõtte kasvu, täita omaniku dividendiootust ja tagada jätkusuutlik kapitalistruktuuri säilimine.

Grupp vajab täiendavat aktsiakapitali, et hoida grupi omakapitali määr vahemikus 40-45 protsenti. Ettevõte plaanib tänavu investeeringuid summas 44,5 miljonit eurot ning lisaks plaanib maksta brutodividende 11,8 miljonit eurot.

Grupp vajab seega lisavahendeid 59,1 miljonit eurot, millest 37,2 miljonit on kaetud ettevõtte olemasolevate omavahendite ja võõrkapitaliga.

Praegu on Operaili aktsiakapital 2,6 miljonit eurot. Pärast 21,9 miljoni euro suurust aktsiakapitali suurendamist oleks Operaili aktsiakapitali suuruseks 24,5 miljonit eurot.

Raudteefirma maksab vahemikus 2020-2023 brutodividende kokku summas 40,2 miljonit eurot. Võrreldes varasema prognoosiga väheneb 2021. aastas välja makstav dividend, mis on tingitud 2020. aasta ärikasumi prognoosi langusest.

Operaili aktsiakapitali suurendamine vastab Euroopa Liidu õigusaktidele ja ei kvalifitseeru riigiabiks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: