Pärnumaal valis orav oma pesapaigaks rähni uuristatud augu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaal valis sel kevadel oravaemand rähni uuristatud augu oma pesapaigaks. Praeguseks on ilmad läinud nii palju soojemaks ja oravapojad nii palju julgemaks, et nad on asunud vaikselt maailma avastama.

Oravate pesa, mis vanas lepatüves, asub Vladimir Subarini majast vähem kui 100 meetri kaugusel ning esimest korda märkas ta neid mõni päev tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui algul teadis ta oravapoegi kolm olevat, siis kaamerasilmale näitas end ka neljas.

Orav teeb okstest pesa tüve lähedale puude latva või kasutab selleks vanu varesepesi ja puuõõnsusi, mõnikord isegi suuremaid lindude pesakaste.

Selles, et oravate pesa inimeste lähedusse on tehtud, pole midagi haruldast, nad ongi sellised. Poegi hooldab ainult emasloom.

"Kõigepealt ehitas selle pesa rähn, siis elasid siin mõne aasta kuldnokad ning nüüd on siia orav sisse kolinud. Paar korda päeva jooksul ma vanaoravat ikka näinud olen, aga enamus ajast kulub tal ilmselt toiduotsingutele," rääkis Subarin.

"Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunudki toidujahilt saabuvat oravat pildile saada, aga väikeste oravapoiste saginat oli lepatüvi täis. Kes avastas maailma tüve tippu ronides, kes tegi esimesi katseid mööda oksi turnides. Päris hästi see kohe välja ei tulnud, aga harjutamine teeb meistriks. Nii nad oma esimesi elunädalaid mööda saadavadki - mängides -, kuni saabub aeg, kui nad pesast laia maalilma lähevad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: