Ööpäevaga lisandus kuus positiivset testi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kätepuhastusvahend ja mask on koroona tõrjumisel üliolulised.
Kätepuhastusvahend ja mask on koroona tõrjumisel üliolulised. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 654 haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse esmast testi, millest kuus ehk 0,9 protsenti osutusid positiivseks. Ühtegi koroonaviirusest põhjustatud surma terviseamet ei registreerinud.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus kolm positiivset testi tulemust Ida-Virumaale, üks Harju- ja üks Pärnumaale. Ühe positiivse testitulemuse saanul rahvastikuregistris maakonna tunnus puudus.

10. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 51 inimest, neist 5 on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 276 inimest, lõpetatud 285 haigusjuhtumit. 

Tervenenud on 1224 inimest, neist 750 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (61,3 protsenti). 474 inimese puhul (38,7 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud üle 63 000 esmase testi, nendest 1739 ehk 2,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et koroonaviirus levib endiselt nii Eestis, naaberriikides kui maailmas. Kuigi 11. maist avatakse taas kaubanduskeskused, kestab eriolukord 17. maini.

Eriolukorra ajal kehtib avalikus kohas viibimisel 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Kaupluste ja söögikohtade külastamine tuleb eelnevalt läbi mõelda ning endiselt tuleb lisaks 2+2 reeglile tähelepanu pöörata ka kätehügieenile. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb püsida kodus ja helistada oma perearstile.

Kaubanduskeskustes võib müügi- ja teenindussaalid ning toitlustusasutused avada juhul, kui seal tagatakse desinfitseerimisvahendite olemasolu ning peetakse kinni 2+2 reeglist. Reeglid kehtivad ka kaubanduskeskuste üldruumidele ning kõigile teistele teenindussaalidele ja toitlustusasutustele väljaspool kaubanduskeskusi.

Kaubanduskeskustes asuvates toitlustusasutustes, kus seni toimus üksnes toidu kaasamüük, võib alates 11. maist toitu pakkuda ka kohapeal tarbimiseks. Toitlustusasutustes tuleb järgida 2+2 reeglit ja paigutada söögilauad nii, et oleks tagatud laudade vahemaa kaks meetrit ning lauas saab istuda maksimaalselt kaks inimest (piirang ei kehti peredele).

Vaata ka videot "Oleme viirusest nutikamad, ärme loobu enne finišit".

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: