Kell 20 "Suud puhtaks": mida minna õppima?

ETV otsesaade "Suud puhtaks" võtab sel teisipäeval luubi alla hariduse ja arutleb edasi õppimise üle nii koolilõpetajate kui kriisis töö kaotanute ümberõppe vaatest. Vaatajate küsimused ja arvamused on oodatud saate eel kuni kella 18-ni automaatvastaja numbril 69 88 954 või aadressil suudpuhtaks@err.ee.

Eriolukorra algusest on Eestis lisandunud 13 000 töötut ning mustema stsenaariumi järgi võib töötute hulk jõuda aasta lõpuks saja tuhandeni.

Probleemidega seisavad silmitsi terved sektorid turismist transpordi ja meelelahutuseni ning üha enam ka tootmisvaldkonnad. Samas ei lähe kõigil ühtmoodi kehvasti ning kriisist hoolimata on edukad näiteks online-meelelahutuse pakkujad, kullerteenused ja toidukauplused. Ka kodumaise toidu tootmine on tähtsam kui kunagi varem ning põllumajanduses otsitakse tikutulega uusi töötajaid.

Keeruline seis tööturul sunnib uut ametit otsima ja uusi oskusi omandama tuhanded inimesed. Oma töist tulevikku peavad planeerima ka tuhanded koolilõpetajad. Nii on koolilõpetajate kui ka töö kaotanute hetke üks põletavamaid küsimusi - mida minna õppima?

"Suud puhtaks" saade arutlebki täna koos ekspertidega hariduse ja tööturul toimuva üle ning küsib, mis on need ametid, mida vajatakse vaatamata epideemiast tingitud majandushädadele? Kuidas tööturu kiirete muutustega kohaneda?

Saates osalevad töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste juht Karin Andre, Kutsekoja juhatuse liige Tiia Randma, Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp, Ericssoni Baltikumi personalijuht Katri Jürine, karjäärinõustaja Anna Gramberg, Põlva gümnaasiumi abiturient Olev Paju, Kadrina keskkooli 9. klassi õpilane Karl-Martin Laasberg ja karjääri muutja Merike Värik.

"Suud puhtaks" alustab ETV-s kell 20. Otsesaate ajal on avatud telefoniliin vaatajate küsimusteks ja kommentaarideks. Toimetus ootab teemakohaseid küsimusi, isiklikke kogemusi ja ettepanekuid ka saate eel (kuni kell 18) aadressil suudpuhtaks@err.ee või automaatvastaja numbril 6988954.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: