Ööpäevaga lisandus neli positiivset testi, keegi ei surnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäevaga lisandus neli positiivset koroonaviiruse COVID-19 testi, haiglaravi vajab 43 inimest, neist neli on juhitaval hingamisel, uusi surmajuhtumeid ei lisandunud.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 681 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest neli ehk 0,6 protsenti osutusid positiivseks, teatas terviseamet pühapäeval.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus üks positiivne testi tulemus Harjumaale, üks Saaremaale, üks Tartumaale ja üks Läänemaale.

Pühapäeva, 17. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 43 inimest, neist neli on juhitaval hingamisel. Haiglast on koju saadetud 289 inimest, lõpetatud 300 haigusjuhtumit.

Pühapäevase seisuga on tervenenud 1442 inimest. Neist 938 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (65,0 protsenti), 504 inimese puhul (35,0 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 63 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 69 tuhande esmast testi, nendest 1 774 ehk 2,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Maailmas on koroonaviirusesse nakatunud enam kui 4,4 miljonit inimest, viiruse tõttu on surnud üle 300 tuhande inimese.

Terviseamet tuletab meelde, et ka peale eriolukorra lõppu tuleb nii COVID-19 kui teiste nakkushaiguste suhtes tähelepanelik olla: oluline on nii kätehügieen, sotsiaalne distantseerumine kui  haigena koju jäämine – lisaks haiguse levitamisele riskib haigena tööl, koolis või ka mujal liikuv haigestunu nakkushaigusest tingitud tüsistustega. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb püsida kodus ja helistada oma perearstile.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: