Kahe maikuus peetud peo osalised on terviseameti jälgimise all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1589862780000 | amCalendar}}

Maikuus on terviseamet koroonaviiruse leviku kahtluse tõttu kontaktsetena jälgimise alla võtnud kahel erapeol viibinud inimesed.

Lähiajal selgub, kas Eestis on uus ulatuslik haiguspuhang, mis sai alguse ühest 9. mail Raplamaal toimunud noortepeolt. Terviseameti põhja ja lõuna regiooni koroonadetektiivid märkasid nakatunute lähikontaktseid kontrollides, et osa nimesid kattuvad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selgus, et üks pärast 9. mai kokkusaamist haigestunud peolisest läks järgmisel nädalavahetusel, 16. mail Tartumaale suguvõsa üritusele, mille 12 osalist on nüüd terviseameti jälgimise all. Nende seas on nii lapsi kui ka 50-aastaseid. Kokku on 9. mai juhtumi tõttu terviseameti jälgimise all 42 inimest. Praegu pole veel teada, kuidas viirus noorte seltskonda jõudis.

"Tegemist on kahe peoga. Ühel juhul on nakatunuid kuus - kõik peolised. Peolisi kokku oli isikute sõnul ligikaudu 15. Samalt peolt liikus üks peoline järgmisele peole, kus nakatunuid ongi ainult tema ja lähikontakseid esimesel peol 27 nii töölt, kodust kui ka peolt ja siis 15 sellelt teiselt peolt," selgitas terviseameti põhja regionaalosakonna nõunik Mihkel Näks.

"Esimeselt peolt ongi riburabapidi iga päev tulnud uusi haigeid, statistikasse nad järjest jõuavad iga päev," lisas ta.

"Nagu koroona puhul ikka, siis on sümptomeid väga leebeid, aga on ka neid kes on päris haiged kodus," ütles Näks.

Näks ütles, et COVID-19 on nakkushaigus, mis levib eelkõige lähikontaktide kaudu ning näiteks sünnipäeva tähistamisel ei õnnestu lähikontakte vältida.

Näksi sõnul tasub meeles pidada, et ka Võrumaa koroonapuhang sai alguse sünnipäeva tähistamisest. "Eriolukord on küll õiguslikus mõttes läbi saanud, kuid oht viirusesse nakatuda on endiselt alles. Arvestagem sellega."

Eestis on kokku tehtud üle 70 000 esmase koroonaviiruse tuvastamise testi, nendest 1 784 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viirus on nõudnud 64 inimese elu.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Toimetaja: Hanneli Rudi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: