Otse kell 10: riigikogu arutab välispoliitika arengukava

Riigikogu teisipäevasel istungil on kavas "Välispoliitika arengukava 2030" arutelu, kus ettekannetega esinevad välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ning väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa (Keskerakond). Arutelu on kell 10 algava istungi kolmas päevakorrapunkt ning seda saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Välispoliitika arengukava hõlmab riigi välispoliitilist tegevust aastani 2030. Arengukava eesmärkide elluviimise eest vastutab välisministeerium.

Välispoliitika arengukavaga määratakse kindlaks välispoliitilised eesmärgid ja tegevused nende elluviimiseks, toetatakse välispoliitikat käsitlevate strateegiliste alusdokumentide elluviimist, kavandatakse välispoliitilisi tegevusi ja ressursse ning rakendatakse strateegilise planeerimise juhtimissüsteemi, mis loob eeldused tegevuspõhisele eelarvele üleminekuks aastal 2020.

Eesmaa annab oma ettekandes ülevaate arengukava menetlusest ning komisjonis toimunud aruteludest. Eesmaa sõnul on komisjon arengukavale aega ja keskendumist pühendanud ning dokumenti põhjalikult käsitlenud. Arutelude peamine eesmärk oli tema sõnul tugevama välisteenistuse arendamine.

Samuti kõneleb Eesmaa oma ettekandes väliskomisjoni seisukohast ja soovitustest arengukava osas. Eesmaa sõnul peab komisjon muu hulgas vajalikuks iga-aastast arengukava ja programmide elluviimise ülevaate esitamist riigikogule.

Ettekannetele järgnevad küsimused kõnelejatele. Läbirääkimistel võivad sõna võtta riigikogu liikmed ning komisjonide ja fraktsioonide esindajad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: