Kell 20 "Suud puhtaks": kas Eesti ajakirjandus on kallutatud?

ETV saade "Suud puhtaks" lõpetab kevadhooaja arutlusega ajakirjanduse hetkeseisu üle. Vaatajate küsimused ja arvamused on oodatud saate eel kuni kella 18-ni automaatvastaja numbril 69 88 954 või aadressil suudpuhtaks@err.ee.

Kvaliteetne ja sõltumatu ajakirjandus on demokraatliku ja vaba ühiskonna oluline alustala, mis peab toimima sõltumatult poliitilisest mõjutamisest ja majanduslikust survest.

Eesti ajakirjandust on aegade jooksul süüdistatud nii liigses parempoolsus kui ka ülemäärases vasakpoolsuses. Kõlanud on murenoote, kas mitte suured erameedia organisatsioonid pole liialt oma omanike majanduslikest ja ideoloogilistest motiividest mõjutatud. Muretsetakse ka rahvusringhäälingu vajumise pärast liigselt poliitikute kontrolli alla.

"Suud puhtaks" lõpetab hooaja aruteluga, mis küsib, kas Eesti ajakirjandus on kallutatud? Kas klikkidele orienteeritud meelelahutusmeedia ja parteiliste väljaannete vahel on veel piisavalt uurivat kvaliteetajakirjandust? Millised sisulised ja vormilised probleemid vaevavad meie ühiskonna valvekoera?

Urmas Vaino juhitud otsesaates osalevad TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, Postimehe peatoimetaja asetäitja Marti Aavik, TÜ ajakirjandusuuringute teadur Marju Himma-Kadakas, Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht ja ajakirjandustudeng Mihkel Uiboleht, TÜ magistrant Kristi Sobak, TÜ õppejõud Tiit Hennoste ning pikaajalise ajakirjanduskogemusega Lauri Hussar, Kalle Muuli ja Väino Koorberg.

"Suud puhtaks" alustab ETV-s kell 20. Otsesaate ajal on avatud telefoniliin vaatajate küsimusteks ja kommentaarideks. Toimetus ootab teemakohaseid küsimusi, isiklikke kogemusi ja ettepanekuid ka saate eel (kuni kell 18) aadressil suudpuhtaks@err.ee või automaatvastaja numbril 6988954.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: