Politsei pidas kinni Kuusalu vallas 46-aastast meest tulistanud naise

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Politseilint. Autor/allikas: Tauno Peit/ERR

Esmaspäeva, 18. mai õhtul sai politsei teate tulistamisest Kuusalu vallas eramajas. Politseinikud pidasid sündmuskohal kahtlustatavana kinni 44-aastase naise. Kuulihaavaga mees viidi üliraskes seisus haiglasse.

Esmaspäeval kella 18.40 ajal tulnud teatele reageerinud kiirabi leidis majast üliraskes seisundis 46-aastase mehe, kes viidi haiglasse. Mehega koos samas majas viibinud alkoholijoobes 44-aastane naine peeti politseinike poolt kahtlustatavana kinni, teatas PPA.

Mehe vend Erkki Bahovski kinnitas Delfile, et tegemist on tema vennaga, Taktikalise Laskmise Keskuse asutajaliikme Martin Bahovskiga. "Jah, ta on haiglas, täpsemalt ei oska öelda," sõnas ta.

Teisipäeva jooksul tegid kriminaalpolitseinikud juhtunuga seoses erinevaid menetlustoiminguid ning leidsid samast majast laskemoona ja tulirelvi.

Menetlust juhtiva vanemprokurör Katrin Paesoo sõnul esitati kinnipeetud varem kriminaalkorras karistamata naisele kahtlustus tapmise katses. "Käimas on esmased menetlustoimingud, et koguda piisavalt infot, et otsustada, kas on alust taotleda naise vahistamist. Hetkel on teada, et nii naine kui mees omavad relvaluba ja seaduslikke relvi. Küll aga on selgitamisel, millisest relvast tulistati ning kas majas oli ka ebaseaduslikke tulirelvi või laskemoona. Uurimise eesmärk on teha selgeks kõik asjaolud, mis sedavõrd raske teoni viisid," sõnas Paesoo.

"Eileõhtune juhtum on väga kurb kooslus alkoholist ja lahtiselt hoitud laetud tulirelvast ja laskemoonast. Kahjuks näeme oma töös liiga tihti seda, et alkoholi tarvitamine võib viia väga raskete tagajärgedeni, olgu siis põhjuseks tahtlik vägivald või õnnetusjuhtum," sõnas Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Juhtunu kohta on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide 25 ja 113 alusel, mis käsitlevad tapmise katset.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: