Aprilli tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 4,4 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tootmisliin Tere piimatööstuses.
Tootmisliin Tere piimatööstuses. Autor/allikas: SCANPIX / POSTIMEES

Eesti aprillikuu tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes võrreldes märtsiga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aastaga 4,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit märtsiga võrreldes keskmisest enam hinnalangus piimatoodete tootmises.

"Samuti mõjutas aprillis indeksit hinnalangus mäetööstuses, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kemikaalide ja kütteõlide tootmises. Seda langust tasakaalustas aga hinnatõus elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises," lisas Šokman.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes mõjutas indeksit kõige rohkem hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises. Keskmisest suurem mõju indeksile oli ka hinnalangusel elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises, samuti hinnatõusul metalltoodete tootmises ja tekstiilitootmises.

Ekspordihinnaindeks langes märtsiga võrreldes 1,9 protsenti. Kõige rohkem langes naftasaaduste, elektrienergia ja keemiatoodete hind ning tõusis tekstiil- ja puittoodete ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hind. Võrreldes 2019. aasta aprilliga langes ekspordihinnaindeks 8,9 protsenti.

Impordihinnaindeks langes märtsiga võrreldes neli protsenti. Keskmisest enam langes naftasaaduste, keemiatoodete ning elektrienergia hind, tõusis aga toormetsa, mitmesuguste kaupade ja tekstiiltoodete hind. Võrreldes 2019. aasta aprilliga langes impordihinnaindeks 7,9 protsenti.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: