Kinnisvaratehingute arv langes aprillis kolmandiku võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kinnisvara ostu-müügitehingute arv langes aprillis aastaga 30 protsenti ning märtsiga võrreldes neljandiku. Kinnisvara hinnatasemes aga olulist muutust ei toimunud.

Esimese kvartali lõpp näitas tehinguaktiivsuse mõningast vaibumist, aprilli andmetele tuginedes saab aga väita, et ostu-müügitehinguid on tehtud tavapärasest oluliselt vähem, teatas maa-amet.

Kui tavapäraselt on aprill tehinguaktiivsuse poolest esirinnas, siis tänavu peegeldab kinnisvaraturul toimuv tarbijaskonna ettevaatlikkust ja äraootavat seisukohta.

Aprillis oli kinnisvaraturg aktiivseim Harju maakonnas, kus toimus 35 protsenti kõikidest tehingutest. Järgnesid Tartu, Pärnu, Ida-Viru ja Lääne-Viru maakond. Ülejäänud maakondade osatähtsus jäi alla viie protsendi.

Eluruumina müüdud korteriomandite koguarv vähenes eelmise aasta aprilliga võrreldes 40 protsenti, sealhulgas on vähenenud Tallinna, Tartu ja Pärnu tehingute koguarv.

Korteriomandite koguarvu kahanemise taustal ei ole aga toimunud olulist muutust hinnatasemetes. Eluruumina müüdud korterite statistika näitab, et Tallinna korteri keskmine ruutmeetrihind oli aprillis 2090 eurot, mis on märtsiga võrreldes samal tasemel ning eelmise aasta aprillist 10 protsenti kõrgem.

Tartu korterite ruutmeetri keskmine hind püsib eelnevast kuust kaks protsenti ja aastases võrdluses kuus protsenti kõrgemal ning ainsana on keskmine hind langenud Pärnus, märtsiga võrreldes 16 protsenti ja aastataguse ajaga võrreldes 7 protsenti. Pärnu linna asustusüksuse hinnatase on tehingute vähesuse tõttu oluliselt muutlikum ja tihti esinevad perioodide vahelised kõikumised, mis sõltuvad sellest, millal vormistatakse arendusprojektide müügid.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes on uute korteritega tehtud Eestis 20 protsenti ning pealinnas 27 protsenti vähem tehinguid, kuid vaatamata tehingute arvu kahanemisele, püsib uute korterite hinnatase kõrgemal kui aasta tagasi samal ajal.

Aprillis langes ka hoonestamata maadega tehtud tehingute arv 22 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: