Ööpäevaga andis positiivse koroonaproovi kolm inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Terviseameti nakkushaiguste labor, kus tehakse koroonaviiruse teste
Terviseameti nakkushaiguste labor, kus tehakse koroonaviiruse teste Autor/allikas: Stenbocki maja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1028 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kolm ehk 0,3 protsenti osutusid positiivseks. Uusi surmajuhtumeid ei lisandunud ja haiglas viibijatest on juhitaval hingamisel veel kaks inimest.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus kaks positiivset testitulemust Harjumaale ja üks Võrumaale, teatas terviseamet.

20. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 39 inimest, neist kaks on juhitaval hingamisel. Haiglast on koju saadetud 305 inimest, lõpetatud 316 haigusjuhtumit.

Praeguseks on tervenenud 1472 inimest. Neist 945 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 527 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 72 000 esmase testi, nendest 1794 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: