Riigikogu liige võib tulevikus töötada ka distantsilt

Melu riigikogu istungitesaalis
Melu riigikogu istungitesaalis Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu täiendas kolmapäevasel istungil kodu- ja töökorra seadust, mille kohaselt võib edaspidi täiskogu istungeid pidada ka nii, et riigikogu liikmed ei pea olema füüsiliselt istungiruumis koos ning nad saavad istungil osaleda arvuti abil.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 89 riigikogu liiget.

Istungi toimumise eemalviibijatega otsustab riigikogu juhatus kaalukate põhjuste olemasolul, teatas riigikogu pressiteenistus. Sedalaadi istungi toimumisest teatab riigikogu esimees parlamendiliikmetele massiteabevahendite kaudu vähemalt kolm päeva enne istungi toimumist. Kaalukate põhjuste olemasolul võib etteteatamise aeg olla lühem.

Põhiseaduskomisjoni algatatud riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse kohaselt võib kaugosalusega istungi läbi viia, kui riigikogu liikmele on tagatud võimalus eemal viibides reaalajas istungit jälgida ja teha istungi toiminguid. See tähendab, et istungil peab olema võimalik esitada eelnõusid, pidada ettekandeid, esitada suulisi küsimusi, esineda sõnavõtuga, protestida ja hääletada.

Samuti peab olema võimalus anda teada nende tegemise takistusest.  Kui esinevad takistused, mis ei võimalda kaugosalusega istungi läbiviimist, katkestab istungi juhataja istungi kuni takistuste kõrvaldamiseni.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: