Nulga sihtkaitsevööndi liikumiskeelust puudus teavitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nulga sihtkaitsevöönd Põlvamaal võeti kaitse alla juba eelmisel aastal ning suvel kehtib seal liikumiskeeld. Kuna aga keelust teavitavaid märke pole üles pandud, käib looduskaitsealal endiselt palju jalutajaid.

Võhandu jõe ääres asub Nulga sihtkaitsevöönd, kus suvekuudel kehtib liikumiskeeld. Kohalikud elanikud kui ka seal keskkonnakaitse inspektoritega kohtunud inimesed on teadmatuses, sest matkarajaga piirnev kaitseala on märgistamata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohalik elanik Riina ütles, et inimesed armastavad seda kohta. "Näiteks pühapäeviti on inimesi palju. Räpinast tulevad inimesed, nad jätavad Räpina maantee äärde autod ja tulevad koertega ja perekondadega. Ma olen kohanud ja näinud neid," rääkis Riina.

Keskkonnainspektsiooni Põlva büroo juhataja Toomas Rebane ütles, et keskonnainspektsioon on teadlik, et Nulga looduskaitseala on tähistamata.

"Nimetatud looduskaitsealal on ka sihtkaitsevöönd, kus on liikumispiirang 15.märtsist kuni augusti lõpuni," ütles ta.

Toomas Rebane kinnitas, et eriolukorra ajal on inspektorid näinud sageli keelualal jalutavaid inimesi, kellel on palutud kaitsevööndist lahkuda.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhatuse liikme Kristjan Tõnissoni sõnul ei ole veel valminud Nulga sihtkaitsevööndi jaoks kaitsekorralduskava, millele alusel saaks keelumärgid sinna paigaldada.

"Kui sellel alal on probleeme sellega, et inimesed eksivad sinna, kuhu nad ei tohiks minna, põhjusel, et tähiseid ei ole, siis me leiame selle lahenduse kuidas ka ilma selle kaitsekorralduskavata need tähised sinna panna saab," lausus Tõnisson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: