Neljapäev tuleb jahe ja tuuline, reedest läheb soojemaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Tiina Kängsepp/minupilt.err.ee

Veel üks kõle päev on tulekul ning seda ka põhja- ja lõunanaabritel, siis hakkavad termomeetrinäidud tasapisi kõrgemale trügima. Järgmisel nädalal võib ka 20-kraadist sooja tulla.

Kõrgrõhuvöönd sirutub järjest enam ka Põhja-Euroopa kohale ja muutub jõulisemaks. Koondub neljapäevaks Skandinaavia kohale, laieneb ka Läänemerele ja laseb päikesel särada. Kuid Venemaa madalrõhuala pole veel alla andnud, nihutab serva üle Balti riikide idapiiri. Nende kahe vinge vahel on Põhja-Euroopa õhuruum ikka veel põhjakaarde valla ja kannab jahedust meie poole. Madalrõhkkonna servast jõuab ka sajupilvi, vihma sekka võib ka lörtsi poetada ja nende all on sooja vaid 5-6 kraadi. Kõledaks muudab tunde tugev loode- ja põhjatuul.

Reedel muutub kõrgrõhuala jõulisemaks, rahustab tuule, peletab pilved ja päev tuleb juba säravalt päikeseline ja soojanivoo kerkib 15 lähedale. 

Neljapäeva hommikul on lääne pool taevas selgem ja sajuta. Eesti idaserva lisandub vihmapilvi.  Puhub loode- ja põhjatuul 5-10, puhanguti 14, Virumaal ja Peipsi ääres 17 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 8 kraadi.

Päev tuleb saartel päikeseline, mandri lääneosas pilverünkadega, aga ka sajuta. Ida-Eesti on pilvine ja vihmahoogudega, sekka poetab ka lörtsi. Õhutemperatuur on 9 kuni 14, ida pool sajupilvede all vaid 5 kuni 6 kraadi ümber. Kõledust lisab tugev loode- ja põhjatuul, puhanguid on 15, ennelõunal kuni 17 m/s.

Reede ja laupäev tulevad kevadised ja kirkalt päikeselised. Ööd on küll jahedad, päevasooja 15 ümber.

Sooja jagub ka edasiseks, aga pühapäeval jõuab vihm ja sajuhooge jagub ka esmaspäevaks. 

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: