Piimatootjad saavad piima eest mais kuni viiendiku vähem raha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lehmad.
Lehmad. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Piimakarjakasvatajad peavad leppima sellega, et saavad maikuus piima eest 15-20 protsenti vähem raha ning lehmad hakkavad lüpsma kahjumit, kuna toota tuleb alla omahinna. Paljud kardavad, et ees ootab järjekordne piimanduskriis, kirjutab Maaleht.

"Piima hind on langenud madalamaks, kui põllumehel on reaalsed tootmiskulud ja kõik sõltub nüüd sellest, kui kaua meil seda langust taluda tuleb," ütles ajalehele tulundusühistu Epiko nõukogu esimees Märt Riisenberg. Epiko varub 280 tonni piima päevas, pool sellest jääb koduturule, ülejäänu veetakse Leetu ja Lätti.

Riisenberg ütles, et maikuus saavad nende ühistu tootjad 26-28 senti toorpiima kilost ja juunikuus vaid 26-27 senti.

Enim on hind langenud Saaremaal. Kärla POÜ juht Ülar Tänak ütles, et Saaremaa tootjate piimahind on maksimaalselt 25 senti.

"Kagu-Eestis saab mõni tootja isegi 24 senti piimakilost. Kardan, et alles sügisel näeme, mis on kriis," ütles ajalehele kauaaegne Põlvamaa Põllumeeste Liidu juht Karin Sepp.

Põllumajandus-kaubanduskoja andmetel on praegu tootjatele makstavaks toorpiima baashinnaks keskmiselt 25-27 senti kilost. Hind on lühikese aja jooksul 15-20 protsenti langenud. Piimatootmise omahind on umbes 30 senti kilolt.

Allikas: Maaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: