Pärast 1. juunit saavad hooldekodud ise külastuste üle otsustada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sotsiaalministeeriumi KOV sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag ja saatejuht Katrin Viirpalu.
Sotsiaalministeeriumi KOV sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag ja saatejuht Katrin Viirpalu. Autor/allikas: ERR

Kuni 1. juunini kehtib üle Eesti kõikides hooldekodudes külastuskeeld, pärast seda on võimalik igal hooldekodu juhil piirangute üle ise otsustada, hinnates olukorda koos terviseametiga.

"Soovitus on korraldada külastusi õues või kasutada eraldi ruumi või vaheseinu, samuti külastusi hajutada. Iga hooldekodu saab need reeglid eraldi kehtestada, tulenevalt suurusest ja muust," rääkis ETV hommikusaates sotsiaalministeeriumi KOV sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag.

Terviseametil on ka pärast eriolukorra lõppu haiguspuhangute korral jätkuvalt õigus hooldekodusid karantiini panna.

"Varem on hooldekodud ka näiteks gripipuhangute ajal kinni olnud," tuletas Raag meelde.

Raag tõdes, et koroonaviiruse puhangu alguses kardeti ka Eestis hooldekodude puhul kõige hullemnat, kuna seal on vanemad inimesed ja tihti krooniliste haigustega. Õnneks on Eestis siiski viirus jõudnud vaid kümnendikuni kõigist hooldekodudest ja ka neis, mis on pihta saanud, on suured puhangud olnud vaid vähestes.

Kuidas vältida viiruse sissetoomist? Lõpuni see ilmselt võimalik ei ole. "Hooldekodud on üks osa ühiskonnast ja kui viirus on liikvel, siis on selle levik paratamatu," märkis Raag.

Raag ütles ka, et oluline on, et hooldekodude töötajaid, eriti väiksemas kohas, ei hakataks sildistama, kuid seda on juba mitmel pool juhtunud, et neid ei lubata näiteks poodi.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: