Võlausaldajad võtsid vastu Baltika saneerimiskava

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: ERR

Raskuste rõivafirma Baltika võlausaldajad toetasid kolmapäeval ettevõtte juhtkonna välja pakutud saneerimiskava, mis võimaldab ettevõttel tegevust jätkata.

"Baltika võlausaldajad hääletasid ülekaalukalt saneerimiskava poolt," sõnas Baltika juhatuse liige Mae Leyrer. "Pangad ja investorid on juba avaldanud oma toetust võimaliku lisafinantseeringu osas ning nüüd on meil ka võlausaldajate toetus. Ettevõttel on suur võimalus viia ellu edukas saneerimine, mis võimaldab jätkata nii Baltika kui ka Baltika Grupi tütarettevõtete majandustegevust."

"Meie koostööpartneritel leidus mõistmist, et üheskoos see keeruline aeg üle elada, hoida suhteid ning võimaldada päästa sadade inimeste töökohad. Oleme selle eest tänulikud," ütles Baltika juhatuse esimees Flavio Perini.

Perini sõnul tegeleb juhatus aktiivselt ettevõtte võtmevaldkondade radikaalse ümberpööramisega. "Meie kaubamärkide toodang peab parimal moel kõnetama nii seniseid kui ka potentsiaalseid kliente. Paralleelselt peame ettevõttes juurutama tänapäevaseid lähenemisi. Tahame olla julged ja uuenduslikud nii oma rõivatoodangus kui ka igapäevases äritegevuses," lisas ta.

Baltika saneerimiskava alusel olid võlausaldajad kahes rühmas ja ka hääletus toimus seetõttu kahes rühmas. Esimese rühma võlausaldajatest hääletas poolt 66,67 protsenti võlausaldajatest, kelle nõuete mahu alusel määratud hääled moodustasid 99,61 protsenti kõigist esimese rühma häältest.

Teise rühma võlausaldajatest hääletas poolt 82,76 protsenti võlausaldajatest, kelle nõuete mahu alusel määratud hääled moodustasid 68,86 protsentu kõigist teise rühma häältest. Saneerimisseaduse kohaselt on kava vastu võetud, kui selle poolt hääletas vähemalt pool kõigist võlausaldajatest, kellele kuulub vähemalt kaks kolmandikku kõigist häältest.

Baltika esitab võlausaldajate poolt vastu võetud saneerimiskava kohtule kinnitamiseks hiljemalt 25. maiks. Saneerimiskava vastu hääletanud võlausaldajatel on õigus esitada kohtule avaldus kava kinnitamata jätmiseks. Kohus otsustab saneerimiskava kinnitamise 30 päeva jooksul selle saamisest arvates, hinnates erinevate protseduuriliste nõuete täitmist ja muid seadusest tulenevaid aspekte. Saneerimiskava kinnitamise määrust võib vaidlustada võlausaldaja, saneerimiskava kinnitamata jätmist saneeritav ettevõte.

Kui kohus otsustab kava kinnitada, hakkab Baltika saneerimiskavas kirjeldatud meetmeid ellu viima, sealhulgas tasuma saneerimiskavaga hõlmatud võlausaldajate nõudeid vastavalt saneerimiskavale.

Baltika Grupp on suurim rõivadisaini ettevõte Baltikumis. Ettevõttel on 79 kauplust Eestis ja naaberriikides ning ettevõttes töötab grupiüleselt ligi 500 inimest. Tavapärastes oludes tehakse koduturgudel Baltika poodidesse aastas üle 7,7 miljoni külastuse ja sooritatakse 850 000 ostu.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: