Ööpäevaga lisandus kuus uut koroonadiagnoosi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1590047640000 | amCalendar}}
2+2 reegli nõue kaubanduskeskuses.
2+2 reegli nõue kaubanduskeskuses. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1280 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kuus ehk 0,5 protsenti osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus kolm positiivset testitulemust Harjumaale (nendest kaks Tallinna), kaks Pärnumaale ja ühel juhul on maakond teadmata, edastas terviseamet.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna nõunik Mihkel Näks täpsustas ERR-ile, et Harjumaa nakatumistest üks toimus perekonnas. Ühe nakatumise puhul tuli nakatunu Soomest, kus ta viibis tööl. Seda, kellelt võis ta nakkuse saada pole teada. Sama on ühe juhtumiga, kus töötaja tuli Rootsist.

Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkam ütles Pärnumaa kahe juhtumi kohta, et üks nakatunu elab Pärnus ja teine Lihulas. "Mõlemad juhud on seotud Lihula Südamekoduga: üks nakatunu on see, kes suure tõenäosusega nakatas Lihula Südamekodu juhatajat töövestluse käigus ja teine nakatunu on hooldekodu naistemaja töötaja," ütles Juhkam.

21. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 37 inimest, neist kaks on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 311 inimest, lõpetatud 322 haigusjuhtumit.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Praeguse seisuga on tervenenud 1488 inimest. Neist 963 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 525 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud üle 73 000 esmase testi, nendest 1800 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: