Jürilo: terviseamet vajab kohe juurde umbes 20 inimest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Et tugevdada terviseameti kompetentsi koroonaviiruse teise puhangu ja ka edaspidiste nakkushaiguste jaoks, loodab terviseamet saada rahastust, et mehitada umbes 20 täiendavat ametikohta erinevates terviseameti valdkondades.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütles ERR-ile, et rahastuse saamine on vajalik, sest on hulk erinevaid valdkondasid, kus on oluline, et adekvaatne võimekus oleks olemas juba enne uut puhangut, kui nii peaks minema. Samuti on lisaressurss oluline ka pikas perspektiivis valmisoleku tagamiseks.

Jürilo sõnul on suur prioriteet terviseameti edasises töös andmete haldus ja analüütilise ressursi suurendamine.

"Analüütikud on toeks nii operatiivtasandil kiirete otsuste tegemiseks ja piirkondliku leviku hindamiseks, tehiolude märkamiseks kui ka pikas perspektiivis ettepoole vaatamiseks ja prognooside tegemiseks," ütles Jürilo.

Jürilo sõnul on oluline võimestada ka riskikommunikatsiooni valdkonda, milles nähakse vajadust täiendavaks ressursiks just seetõttu, et jagada nõuandeid erinevates valdkondades ja vastata sotsiaalmeedias inimeste päringutele.

Samuti vajab jõudu juurde nakkushaiguste labor, et kindlustada nii referentteenuste tagamine kui ka SARS-CoV-2 analüüside edasine arendamine.

Rahastuse saamise puhul on Jürilo sõnul küll mõnel spetsiifilisel ametikohal kandidaadid silmapiiril, aga siiski tahetakse avalike konkursside kaudu anda võimalus kõigile, kes tunnevad selles valdkonnas panustamise vastu huvi.

"Kõigepealt loomulikult on oluline see, et on olemas toetus ja arusaamine, et terviseameti võimestamine on hädavajalik ja selle pinnalt saab alles tegema hakata värbamisotsuseid," ütles Jürilo.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: